Основи здоров’я
1 клас
Тема. Ти – пасажир.
Мета. Актуалізувати
знання учнів про види громадського транспорту; допомогти учням засвоїти правила
користування громадським транспортом, правила переходу вулиці після виходу з транспорту;
виховувати бажання чемно поводитися в транспорті, поважати оточуючих.
Хід уроку
І.
Організаційний момент.
Пролунав уже дзвінок,
Час почати нам урок.
- Який у нас зараз урок?
-
Що ми вивчаємо на ньому?
Для збереження життя і здоров'я на уроках ми
вивчаємо як дотримуватися правил безпечної поведінки. Світлофорич пропонує на
пограти в гру «Світлофор» і повторити деякі правила.
(учитель читає речення – учні сигналізують
світлофором: червоне – неправильно, зелене - вірно)
ü По тротуару повинні їздити машини.
ü Дорогу можна переходити в
будь-якому місці.
ü Пішоходи повинні ходити по
тротуару.
ü Пішоходи по тротуару ходять з
лівої сторони.
ü Переходити дорогу на жовте
світло.
ü Переходити дорогу тільки на
зелене світло.
ü Машини їздять по проїжджій
частині.
ü Перехрестя – це місце, де
перетинаються дороги.
ü Якщо біля дороги немає тротуару,
йди узбіччям назустріч транспорту.
ІІ. Підготовка учнів до
активного, свідомого засвоєння знань.
Зараз розгадайте загадки і здогадайтесь про
що сьогодні піде мова.
1. Дім по вулиці іде,
На роботу всіх везе –
Не на курячих лапках,
А в гумових чобітках.
(автобус)
2.Не трамвай це, не автобус
Хоч
тримається за проводи
І
у гумових черевиках
Ходить
маршрутом туди і сюди
(тролейбус)
3.Воно зупиниться охоче
Там,
де лиш пасажир захоче
На
ньому шашки є , малята,
Але
у них не можна грати.
(таксі)
4.Під землею справжнє диво –
все там чисто і красиво,
А в тунелях залізниця:
поїзд
хутко скрізь домчиться. (Метро)
5.По місту дві змії повзуть
І
на собі хатки везуть
У
тих хатках людей багато
Ти
знаєш як ті хатки звати?
(трамвай)
-
Як одним словом можна назвати те, що ми бачимо на малюнках? (транспорт).
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.
- Уявити наше життя без транспорту дуже важко.
Транспорт дозволяє швидко долати великі відстані. Транспорт – це помічник та
друг.
- Хто
користується послугами транспорту? ( люди)
- Як можна
назвати людей, які користуються транспортом? ( пасажири)
Люди машини зробили для себе,
Щоб
підкорити дороги і yебо,
Щоб відчувати і сонце, і вітер,
І щоб у
Космос безмежний злетіти.
Але машини нам треба ще й знати, Правила також
потрібно вивчати.
Щоб зберегти і здоров’я, й життя,
Треба учити усе до пуття.
-
Сьогодні
ми поговоримо про пасажирів та їх безпеку, про правила користування громадським
транспортом. А нашими помічниками будуть Смішарики.
ІV. Робота за темою уроку.
1. Робота з підручником с.96
Лосяш – учений і
дослідник- хоче нас про щось запитати. Допоможемо йому це зробити.
(Учні читають на с.96 підручника і відповідають. На учня, який читає, одягти шапочку з малюнком
Лосяша)
2. Слово учителя.
- Автомобілі
придумала людина, щоб легше їй жилося. З того моменту, коли ти тільки думаєш
під’їхати автобусом, тролейбусом, трамваєм, маршрутним таксі, поїздом метро,
електричкою чи на татовій машині до школи чи до театру, до магазину чи до
парку, ти відразу стаєш пасажиром. А пасажир має обов’язки і правила, що їх він
має дотримуватися.
3. Ознайомлення з дорожніми знаками.
-
Звідки ми починаємо подорож? Ну звичайно із зупинки.
Зупинка
громадського транспорту - це спеціально відведені місця на тротуарі чи узбіччі
дороги, де і зупиняється громадський транспорт.
- Як дізнатися, що саме тут зупинка автобуса,
тролейбуса чи трамвая?
(на зупинці
вивішений спеціальний знак) Розгляд знаків.
-
Попросимо Бараша прочитати віршик- загадку про зупинку (с.97 підручника)
-
А чи потрібно знати якісь правила знаходження на зупинці?
-
Давайте разом складемо правила очікування громадського транспорту
1.
Чекаємо
транспорт на тротуарі, проти знака «Зупинка»
2.
Стоїмо
тихо, не галасуємо, не заважаємо іншим.
3.
Не
виходжу на проїжджу частину чи близько до бардюра, щоб подивитися, чи не їде
автобус.
5. Перегляд мультфільму
-
Давайте
подивимося на наших Смішариків, чи все вони правильно робили?
Перегляд
мультфільму «На зупинці»
Підсумок
6
Гра «Зайди в
автобус»
-
Крош,
який любить багато рухатись, пропонує пограти у гру (всі стоять на зупинці і
чекають автобуса. За командою – швидко зайти в автобус: дід, жінка з дитиною,
бабуся)
-
Чи
правильно ви заходили в автобус?
-
Які
ж правила посадки в автобус ми повинні знати?
1.
Не
поспішай
2.
Пропускай
вперед літніх людей
3.
Якщо
не встиг – не доганяй автобус, почекай наступний
4.
Не
заскакуй находу в автобус. Посадка і висадка в автобус тільки після повної
зупинки транспорту.
7. Правила
поведінки у транспорті.
- Сьогодні до нас на урок повинен був завітати
Капатич. Він чомусь не приїхав, але прислав листа. Послухайте і скажіть, що
йому завадило до нас добратися?
Вибачте,
але доїхати до вас я не зумів.
Потрапивши у великий і галасливе місто,
я розгубився, я пропав. Не знаю я дорожніх знаків, Трохи під машину не попав.
Коли,
наляканий рухом машин, я підійшов до зупинки, зрадів, що можу, нарешті,
розслабитися, сісти в автобус і доїхати до вашої школи.
У
автобус люди не поспішали, тому я почав пробиратися вперед, розштовхуючи всіх.
Ще й якийсь чоловік на мене нагримав.
Я
зайняв найзручніше місце на передньому сидінні, біля вікна, щоб нікому не
заважати, так якась старенька раптом закричала, що я молодий, міг би й
постояти. А ця бабуся скільки за своє життя сиділа? До того ж літнім корисні
фізичні навантаження.
Все-таки
я встав. Пішов я до водія питати, як
приїхати до вашої школі, а він мовчить, не розмовляє зі мною.
Мені
взагалі здалося, що в місті багато невихованих людей.
А
автобус як хитнеться, я як упаду! .. Розбив носа, забив коліно і руку.
Прийшлось їхати в лікарню.
-
Так
чому Капатич не зміг приїхати до нас?
- Капатичу, даремно ти думаєш, що в автобусі
не треба дотримуватися ніяких правил.
9. Перегляд мультфільму «В автобусі».
Підсумок : що ж неправильного робили смішарики?
10.
Читання вірша у підручнику с.98.
-
Бараш
пропонує прочитати віршик.
- За що соромили
Сашка? Яке правило пасажира він порушив?
12.
Ознайомлення з правилами переходу дороги після висадки з автобуса, трамвая.
Розповідь учителя
13. Робота в зошиті. «Світлофор». Самостійна робота.
Підсумок
уроку.
1.
Гра «Ти
молодець»
(кому
кидаємо м’яч, говорить як він буде поводитися у громадському транспорті. Якщо
він сказав правильно, то всі йому повинні сказати: «Ти молодець!»)
Комментариев нет:
Отправить комментарий