Моя країна - Україна
Мета: доповнити і поглибити знання дітей про Батьківщину, формувати уявлення про Україну як суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною; розвивати в учнів творче мислення, уяву , комунікабельність; формувати громадянські якості, патріотизм, людяність, працьовитість; виховувати любов і повагу до Батьківщини – України, її символів, обрядів, традицій; налаштувати учнів на плідну роботу протягом навчального року, налагодити емоційний контакт як із класом, так і учнів між собою.
Обладнання: карта України,
державні символи України;
Конституція України, народні символи країни, плакати про Україну ,
презентація.
Хід уроку
І.
Організація класу
Вступне слово вчителя.
Дорогі діти! Я
рада вас вітати у цьому світлому
прекрасному класі з
початком нового навчального
року! Хочу побажати
цікавих подорожей по
Країні Знань. Впевнено
крокуйте по
прекрасній
Країні
дитинства, відкривайте все нове і
цікаве. В добру путь!
А зараз розпочнемо наш перший урок.
ІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
Діти! Сьогодні на уроці ми поведемо розмову про найцінніше, що є у
кожної людини. А про що саме, ви
дізнаєтесь, послухавши пісню і переглянувши кліп.
(кліп «Пісня про
Україну»)
-
Так про що ми
будемо говорити сьогодні на уроці? Так, про Україну.
«Аукціон слів»
Україна…Яка вона? Пропоную вам дібрати
ознаки до слова «Україна».
Україна
(Україна
рідна, багата, щедра, прекрасна, співуча, люба, мила, чарівна, цінна, неповторна)
Різні в світі є країни,
Різні люди є на світі,
Різні гори, полонини,
Різні трави, різні квіти.
Є з усіх одна країна,
Найрідніша нам усім.
Це – прекрасна Україна,
Нашого народу дім…
А що ви знаєте про Україну?
(діти розповідають)
А
зараз ми перевіримо
як добре ви
знаєте країну, в
якій живете. Вашій
увазі пропонується вікторина «Люби, вивчай свій рідний край»
• Як
називається наша Батьківщина? ( Україна)
•
Яке найважливіше місто України? (Київ)
•
Найдовший у світі музичний інструмент. (Трембіта)
• Герб
України. (Тризуб)
•
Чому Черкащину називають шевченківським краєм? (Тому що там
народився Т. Шевченко)
•
Дерево - народний символ. (Верба)
• Як
називається урочиста пісня, що є символом держави? (Гімн)
•
Найвища гора України. (Говерла)
•
Брати- боксери в Україні. (Брати
Кличко)
•
Грошова одиниця України. (Гривня)
•
Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)
•
Розписані великодні яйця. (Писанки)
•
Найбільша річка України. (Дніпро)
•
Швидкий український танок. (Гопак)
•
Хто з українських письменників узяв
собі псевдонім –
назву своєї національності. (Леся Українка)
• Кущ
– символ рідного краю.(Калина)
• На
якій вулиці знаходиться твоя школа?
•
Яка річка протікає через Київ, Чернігів?(-------)
-
Дітки, ви справжні українці, тому
що ще маленькі, а вже так багато знаєте
про країну, в якій
живете. Але ми
не зупиняємося на
досягнутому, а впевнено
рухаємося вгору і прагнемо ще більше пізнати рідний край.
«Україна
– незалежна держава
Україна – країна, де найбільше люблять
волю, країна довгої вікової боротьби за неї.
Цього року 24 серпня ми відзначили 25
років Незалежності України.
24 серпня 1991 року Верховна рада
проголосила Акт незалежності та створення
самостійної держави.
Україна
має свою Конституцію
– Основний закон,
правила, за якими
живуть українці.
Виборовши свою волю, Україна має і свої
державні символи. А які?
Свої національні символи люди повинні
шанувати й берегти. Про це записано у
ст. 65 Конституції
України «Захист Вітчизни,
незалежності та територіальної цілісності України,
шанування її державних символів є обов’язком громадян України».
Також
в Основному законі сказано, що державною мовою в Україні є українська мова.
Гра «Конверт
запитань» (на столі
лежить конверт, учні
підходять і дістають з конверта аркуші із запитаннями та
відповідають на них.)
1)Коли
звучить Гімн України?
(Під час урочистих
подій, а також
о 6 годині
ранку по Українському радіо .)
2) Хто написав текст Гімну України?
(Павло Чубинський.)
3) Коли святкують День Незалежності України?
(24 серпня.)
4) Що символізує тризуб? (Тризуб символізує
волю, славу, силу.)
5) Коли святкують День Конституції
України? (28 червня.)
6) Що символізують кольори українського
прапора? (Блакитний – небо, жовтий – пшеничне поле.)
Ви ще раз продемонстрували свою любов до
рідної держави своїми знаннями.
А наша мандрівка
продовжується. Ми линемо
над мальовничими краєвидами
неньки – України
і зупиняємось, щоб
більше дізнатися про
дивні місця, які
є на Україні.
«Українські дива»
(демонстрація презентації)
«Чим славиться Україна»
(перегляд відео «Це - наше і це - твоє»)
Людина
народжується на світ і разом
із життям отримує
в спадок, мабуть,
найбільше і найцінніше
багатство – Батьківщину.
Її не вибирають
за смаком і
бажанням, так само, як і не вибирають собі неньку. Вітчизна, як рідна
мати, - це наша доля.
Ось і добігає до кінця наш урок. У кожного з вас на
столі лежить квіточка. Подумайте, чого
б ви хотіли
побажати рідній країні, напишіть на ній і прикріпіть свою квітку по
контуру до карти
України, озвучуючи своє
побажання. Таким чином
ми сплетемо вінок
для нашої Батьківщини.
(Я
бажаю любій Україні добра, миру, безпеки, процвітання, щастя
тощо
(Діти
виконують завдання).
Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України.
Україна – це ви! То ж своїми знаннями,
працею, здобутками примножуйте
її культуру, своїми
досягненнями прославляйте її. Будьте
гідними своїх предків,
любіть рідну землю,
бережіть волю і
незалежністьУкраїни.
Комментариев нет:
Отправить комментарий